KÖVESS MINKET A FACEBOOKON IS! NYOMJ EGY "TETSZIK" GOMBOT!!!

Nagydobrony Rádió
Menü +
Keresés
PLG_GSPEECH_SPEECH_BLOCK_TITLEPLG_GSPEECH_SPEECH_POWERED_BY GSpeech
Welcome to NAGYDOBRONY ONLINE™  Welcome to NAGYDOBRONY ONLINE™

Lépjen velünk kapcsolatba

Ha további információkra van szüksége kérjük töltse ki ezeket a mezőket.
Kéjük az összesszükséges mezőt töltse ki.
 
Az űrlap elküldésével elfogadja az adatvédelmi politikánkat.
Kapcsolat
Legfrissebb
Nagy viharok zárják a hőséget hétfő este
Kevesebb gáz jön Ukrajnán át Európába
Jó tanácsok hőség idejére
Beregszászi gyújtogatás: mit üzen a hallgatás?
JúLIUS 2013.

Új testvértelepülésünk Biatorbágy

Olvasóink értékelése:  / 1
ElégtelenKitűnő 
Betűméret:
*** HIRDETŐ FELÜLET KIADÓ ***

2013. június 21-én újabb testvértelepüléssel gazdagodott községünk. A pest megyei kisváros Biatorbágy részéről Tarjáni István polgármester, Nagydobrony részéről pedig Szilvási Zoltán polgármester az idei városnapok rendezvényeinek keretein belül aláírták a szerződést.

A szerződés aláírásig eltelt rövid idő alatt már többször el látogattak az érintett felek egymás rendezvényeire. A két település közötti kapcsolat Szanyi József és Kovács
László Biatorbágyi lakosoknak köszönhető, akik több szállal is kapcsolódnak Nagydobronyhoz. Az idei Biatorbágyi Városnapokra a nagydobronyi küldöttség közel 50 fővel utazott el, köztük községünk néhány képviselőjével valamint a Hímes Néptáncegyüttes tehetséges fiataljaival, Hidi Endre keramikussal és Horkay László lelkésszel.  Az idei városünnepének jelmondata: „Egy nemzet, egy család”. A családot és a nemzetet helyezzük az események középpontjába, e két természetes egyszerűséggel létező és működő, felbecsülhetetlen értékű emberi közösséget. A család minden társadalom legkisebb, ám legértékesebb eleme. Az élet szülője, a múlt őrzője, a jelen alakítója, a jövő letéteményese.  A rendezvény már a pénteki napon elkezdődött „A FA RENGETEG FORMÁJA” című kiállítással.  Organikus görbefa bútorok és szobrok Rusznyák Lajos kézműves és E. Rácz László kolozsvári szobrászművész részvételével. Az este folyamán pedig a GEREBEN ZITA Duó szórakoztatta a vendégeket.

Szombaton reggel kezdődött a „Családfánk titkai” előadás, melynek keretén belül 5 család történetével ismerkedhettünk meg. Nagydobronyból Horkay László lelkész mutatta be a Horkay családot mely közel 800 éves múltra tekint vissza.  Ezután következett a Nagydobrony bemutatkozása képes vetítéssel egybekötve. Majd ezt követően Tarjáni István és Szilvási Zoltán aláírásukkal véglegesítették a Nagydobrony és Biatorbágy közötti testvér települési szerződést. (a teljes szerződés a 3.-ik oldalon olvasható). Eközben a Faluház parkolójában látogatható volt a termelői piac és közben zajlott a Biatorbágy Kupa VI. Országos Tarokkversenye. A Faluház kiállító termében pedig Hidi Endre nagydobronyi keramikus művész kiállítása mellet a „Családfánk titkai” előadás bővebben is megtekinthető volt.  A délután folyamán a felvonulást követően a nagyszínpadon ünnepélyes is megnyitották a Városnapokat, és következtek a polgármesterek köszöntői valamint a testvérvárosi oklevél csere.  Ezután Szilvási Zoltán beszéde következett, melyben hangsúlyozta a két település közötti kapcsolat fontosságát és reményét fejezte ki aziránt, hogy a kapcsolat gyümölcsöző lesz minden téren. A hivatalos megnyitó után kezdetét vette a késő estig tartó kulturális és szórakoztató műsorok. Többek között fellépet a nagydobronyi Hímes néptáncegyüttes mely ismét nagy sikert aratott.  Este fellépet a Beatrice Nagy Feró vezetésével. Végül pedig utcabál vette kezdetét.

Vasárnap a program istentisztelettel vette kezdetét a „Torbágyi Református” templomban, ahol Bíró Mónika lelkésznő meghívására Horkay László tett szolgálatot.  Ezután a vendéglátók  borospince látogatást szerveztek a közeli biatorbágyi borvidéken. A fiatalok eközben pedig kerékpár túrán vehettek részt ahol két keréken bejárták Biatorbágy nevezetességeit. A díszebédet követően a faluházban több érdekes előadás várta az érdeklődőket, pl.: Bárdossy Péter családfakutató előadása valamint Kovács Sándor Kárpátalja-szakértő a millenniumi emlékművekről szóló könyvének bemutatója. Az este folyamán a nagyszínpadon és a faluház színpadán is számos kulturális és szórakoztató program várta az érdeklődőket. A városnapok alatt állandó program volt a  kirakodó vásár, kézműves-foglalkozások,  arcfestés gyermekeknek, kézműves portékák, helyi termékek és különlegességek vására.  Köszönet illet minden Biatorbágyi lakost a megható fogadtatásért amivel a Nagydobronyiakat vendégül látták. Köszönjük!

További képek...

 

Mai látogatók: 529
Összes látogató: 96002

Jelenleg 16 látogató olvas minket

Keresés

!Walenta NBO