Új testvértelepülésünk Biatorbágy

Tweet
Betűméret:

2013. június 21-én újabb testvértelepüléssel gazdagodott községünk. A pest megyei kisváros Biatorbágy részéről Tarjáni István polgármester, Nagydobrony részéről pedig Szilvási Zoltán polgármester az idei városnapok rendezvényeinek keretein belül aláírták a szerződést.

A szerződés aláírásig eltelt rövid idő alatt már többször el látogattak az érintett felek egymás rendezvényeire. A két település közötti kapcsolat Szanyi József és Kovács
László Biatorbágyi lakosoknak köszönhető, akik több szállal is kapcsolódnak Nagydobronyhoz. Az idei Biatorbágyi Városnapokra a nagydobronyi küldöttség közel 50 fővel utazott el, köztük községünk néhány képviselőjével valamint a Hímes Néptáncegyüttes tehetséges fiataljaival, Hidi Endre keramikussal és Horkay László lelkésszel.  Az idei városünnepének jelmondata: „Egy nemzet, egy család”. A családot és a nemzetet helyezzük az események középpontjába, e két természetes egyszerűséggel létező és működő, felbecsülhetetlen értékű emberi közösséget. A család minden társadalom legkisebb, ám legértékesebb eleme. Az élet szülője, a múlt őrzője, a jelen alakítója, a jövő letéteményese.  A rendezvény már a pénteki napon elkezdődött „A FA RENGETEG FORMÁJA” című kiállítással.  Organikus görbefa bútorok és szobrok Rusznyák Lajos kézműves és E. Rácz László kolozsvári szobrászművész részvételével. Az este folyamán pedig a GEREBEN ZITA Duó szórakoztatta a vendégeket.

Szombaton reggel kezdődött a „Családfánk titkai” előadás, melynek keretén belül 5 család történetével ismerkedhettünk meg. Nagydobronyból Horkay László lelkész mutatta be a Horkay családot mely közel 800 éves múltra tekint vissza.  Ezután következett a Nagydobrony bemutatkozása képes vetítéssel egybekötve. Majd ezt követően Tarjáni István és Szilvási Zoltán aláírásukkal véglegesítették a Nagydobrony és Biatorbágy közötti testvér települési szerződést. (a teljes szerződés a 3.-ik oldalon olvasható). Eközben a Faluház parkolójában látogatható volt a termelői piac és közben zajlott a Biatorbágy Kupa VI. Országos Tarokkversenye. A Faluház kiállító termében pedig Hidi Endre nagydobronyi keramikus művész kiállítása mellet a „Családfánk titkai” előadás bővebben is megtekinthető volt.  A délután folyamán a felvonulást követően a nagyszínpadon ünnepélyes is megnyitották a Városnapokat, és következtek a polgármesterek köszöntői valamint a testvérvárosi oklevél csere.  Ezután Szilvási Zoltán beszéde következett, melyben hangsúlyozta a két település közötti kapcsolat fontosságát és reményét fejezte ki aziránt, hogy a kapcsolat gyümölcsöző lesz minden téren. A hivatalos megnyitó után kezdetét vette a késő estig tartó kulturális és szórakoztató műsorok. Többek között fellépet a nagydobronyi Hímes néptáncegyüttes mely ismét nagy sikert aratott.  Este fellépet a Beatrice Nagy Feró vezetésével. Végül pedig utcabál vette kezdetét.

Vasárnap a program istentisztelettel vette kezdetét a „Torbágyi Református” templomban, ahol Bíró Mónika lelkésznő meghívására Horkay László tett szolgálatot.  Ezután a vendéglátók  borospince látogatást szerveztek a közeli biatorbágyi borvidéken. A fiatalok eközben pedig kerékpár túrán vehettek részt ahol két keréken bejárták Biatorbágy nevezetességeit. A díszebédet követően a faluházban több érdekes előadás várta az érdeklődőket, pl.: Bárdossy Péter családfakutató előadása valamint Kovács Sándor Kárpátalja-szakértő a millenniumi emlékművekről szóló könyvének bemutatója. Az este folyamán a nagyszínpadon és a faluház színpadán is számos kulturális és szórakoztató program várta az érdeklődőket. A városnapok alatt állandó program volt a  kirakodó vásár, kézműves-foglalkozások,  arcfestés gyermekeknek, kézműves portékák, helyi termékek és különlegességek vására.  Köszönet illet minden Biatorbágyi lakost a megható fogadtatásért amivel a Nagydobronyiakat vendégül látták. Köszönjük!

További képek...

 

Facebook Social Comments
Качественная укладка линолеума или как сделать правильно прикатку линолиума
Попробуйте смотреть сериал все серии на одном сайте. Можно смотреть без ограничений.

Támogatóink: