Ahogyan egész Kárpátalján, úgy Nagydobronyban is a legnagyobb környezeti problémát a háztartási hulladék tárolása, kezelése okozza.

Sajnálatos módon, az utóbbi időben egyre több helyen jelentek meg olyan illegális szeméthegyek településünk természetes környezetében (Szapat, legelő, Dögtér stb.), amelyek rendkívül felháborítóak és elszomorítóak.

Hiába a KMKSZ Ifjúsági Szervezete által koordinált Tiszta Kárpátalja program, ha az emberek gondolkodásmódja nem változik (tisztelet a kivételnek). Beszűkült látásuk kizárólag a saját kerítéséig terjed, amelynek következménye, hogy nem a kijelölt helyre kerül a szemét, hanem egy szabadon választott területre.

Nagydobronyban, ahogy más kárpátaljai településen megoldott a hulladék összegyűjtése és egy kijelölt helyre történő szállítása, tárolása. Ráadásul a környező települések kommunális díjait figyelembe véve településünkön a legalacsonyabb a hulladékszállításért fizetendő összeg.

Ebből kifolyólag is rendkívül elszomorító, hogy még mindig vannak olyan lakosok, akik nem élnek ezzel a szolgáltatással, hanem saját maguk próbálják megoldani a kérdést, ahogyan azt az alábbi képek is mutatják:

Szapat

kép 1 / 8

Legelő

kép 1 / 6

Dögtér

kép 1 / 8

Az önkormányzat ismeretlen személy elleni eljárást kezdeményez az eset kivizsgálása érdekében az illetékes hatóságnál.

Illegális szeméthegyek Nagydobronyban

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük