У п’ятницю, 24 травня, опівдні, Кирпан В. Я. – провідний спеціаліст Великодобронського відділення Ужгородського МУВГ, що займається моніторингом та ліквідацією наслідків стихійного лиха на Закарпатті поінформувало адміністрацію села Велика Добронь (Ужгородський район), що вода прориває дамбу на каналі Високобережний…

У сільській раді вирішили не гаяти часу та негайно звернулися до односільчан – заклик спільно захистити Велику Добронь від великої води розмістили на веб-сторінці села та у соціальних мережах. Місцеві депутати вирішили самостійно обійти подвір’я, аби мобілізувати працездатних чоловіків.

Вже через кілька годин на дамбі закипіла робота.

Ужгородське МУВГ забезпечило 48 кубометрів піску і 2000 мішків.

Роботу координували:

  • Попка І. М. – голова Великодобронської сільської ради,
  • Морський В. І. – головний інженер Ужгородського МУВГ,
  • Кирпан Я. М. – голова Великодобронського відділення Ужгородського МУВГ,
  • Кирпан В. Я. – провідний спеціаліст Великодобронського відділення Ужгородського МУВГ.

– Люди вже працюють, ми намагаємося захиститися від повені, але цього мало! Всі, хто може – приходьте: в кого є лопата – беріть лопату, в кого є трактор – приїздіть на тракторі! Ситуація критична!!! Наразі на дамбі вже приблизно працює 100 чоловік і 8 тракторів!, – такі об’яви у соцмережі Facebook і фотографії подіяли. Більшість мешканців села у тій чи іншій мірі долучилися до порятунку.

Ситуація на місці справді була навіть більш критичною, ніж передбачалося: вода почала стрімко прибувати і підмивати береги. Якби потічок, який перетворився на бурхливу ріку не вдалося приборкати, то вже за годину дамбу було вже не врятувати…

Населення також прибувало на місце події практично безперервно: хто з трактором, хто з однією лопатою. Прийшли і чоловіки, і жінки, і навіть підлітки.

На відео з квадрокоптера можна побачити, як дружно та злагоджено працювала громада села, немов мурашник.

У навколишніх населених пунктах також дізналися про ситуацію. Сільським головам вдалося залучити людей і вони також прибули на допомогу. Зокрема лише з села Чонгор (Чомонин) прибула велика бригада з 50 чоловік. Сільські голови Тисаагтелек та Саловки також запропонували свою допомогу…

Також висловлюємо подяку за надану роботу Васильченку Роберту і Геричу Володимирові.

У результаті команда, яка складалася з понад 200 осіб за один день зупинила небезпечний потік і укріпила дамбу. Допомогли селянам і рятувальники. Село було врятоване.

– Друзі пізнаються у біді, – кажуть тепер мешканці Великої Доброні. І сподіваються, що незабаром тут буде сформовано ОТГ, і тоді допомагати один одному стане легше…

Нагадаємо, що саме приклад Великої Доброні колись став відомий на всю Україну, коли селянам набридло чекати і люди власноруч заасфальтували більшість вулиць, втричі дешевше, ніж за розцінками у державі.

Іван Романчук / Будогазі Михайло

Як громада Великої Доброні спільними зусиллями врятувала село від потопу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *